27 شهریور 1402
  27 شهریور 1402
0
0

3 نوع ماسک آبرسان برای پوست مختلط

349 بازدید
تهیه ماسک آبرسان برای پوست مختلط در خانه
4.3/5 - (6 امتیاز)

تمامی افراد در هر نوع پوستی نیاز دارند تا صورتشان آبرسانی شده و رطوبت لازم را دریافت نمایند. این امر باعث می‌شود پوست شما پوستی شفاف درخشان و جوان خواهند شد. خیلی از افراد در بعضی قسمتهای پوست احساس خشکی شدید و احساس چربی زیادی می کند، این افراد باید ماسک آبرسان برای پوست مختلط را تهیه کنند و به صورت خود بزنند.

البته این مشکل به ساخت ماسک آبرسان پوست مختلط محدود نبوده و افرادی که دارای پوست مختلط می باشند علاوه بر ساخت ماسک در استفاده از آن نیز و مشکلاتی مواجه خواهد شد.


ماسک آبرسان برای پوست مختلط چیست؟

همانطور که می دانید پوست انسان در حالت طبیعی، همواره رطوبت خود را از دست می دهد، ولی مواردی مانند عوامل محیطی، آب و هوا، شوینده ها و آلودگی ها و عادت های نادرست افراد باعث می شود از دست دادن رطوبت بسیار سریع تر و با شدت بیشتر رخ دهد. در نهایت منجر به ایجاد مشکلات در پوست خواهد شد و پوست به دلیل اینکه زیاد در معرض نور آفتاب قرار می گیرد و استفاده بیش از حد مواد آرایشی مستعد از دست دادن آب و خشکی قرار می گیرد.

به همین دلیل شما باید از ماسک آبرسان پوست مختلط استفاده کنید؛ زیرا باعث بهبود و افزایش سلامت پوست و جلوگیری از پیری و بیماری زودرس می شود. همچنین کم آبی شدید باعث می شود تا پوست کدر و غیر شفافی داشته باشید و در عین حال مواد مغذی، مانند ویتامین سی، به سختی می تواند جذب پوست شما شود!

ماسک آبرسان مختاط پ.ست باید بهبود پوست شما میشود
برای پوست مختلط خود باید رطوبت به آن دهید

عوامل خشکی پوست صورت چیست؟

از جمله عوامل مهمی که باعث می‌شود پوست شما خشک شود، میتوان به عدم محافظت از پوست در برابر آفتاب اشاره کرد، که نه تنها باعث ایجاد مشکلات ناشی از اشعه UV و پیری پوست می شود، بلکه سبب تبخیر پیش از حد نرمال آب درون سلول های پوستی شده و در بلند مدت آثار بسیار بدی بر روی پوست شما جای می گذارد.

از دیگر عوامل مشترک که باعث از دست رفتن آب در پوست می شود می توان به استرس پیش از حد اشاره کرد که باعث می شود قدرت دفاعی بدن شما پایین بیاید و در نتیجه پوست آب بیشتری از دست می دهد.

مقاله پیشنهادی:  اکستنشن مژه چیست و چه تفاوتی با مژه مصنوعی دارد؟

از این رو کنترل فشار عصبی و استرس علاوه بر داشتن زندگی سالم می تواند سبب جلوگیری از خشک شدن پوست در آینده نیز شود.

انواع ماسک صورت خانگی

همانطور که می‌دانید ماسک صورت خانگی، انواع متفاوتی دارد که یکی از آن ها ماسک آبرسان برای پوست مختلط است. اما پیش از تهیه هرگونه ماسک صورت باید به ترکیبات آن توجه کنید. در واقع ترکیبات هر ماسک صورت خانگی به نیاز پوست شما بستگی دارد، به عنوان مثال اگر پوست خشکی دارید هر نوع ماسک پوست صورتی مناسب شما نیست.

در این صورت باید حتما سراغ ماسک صورت برای پوست خشک بروید یا اگر پوست صورت شما چرب است باید اطلاعات کافی درباره موارد تشکیل دهنده ماسک صورت برای پوست چرب را بدانید تا اتفاق ناگواری برای شما نیافتد.

عواقب عدم آبرسانی پوست

عدم استفاده از ماسک آبرسان برای پوست مختلط باعث خشک شدن آن شده و این امر روند پیر شدن پوست و چین و چروک شدن آن را سریعتر خواهد کرد. از این رو استفاده از ماسک آبرسان برای پوست مختلط برای جلوگیری از پیری پوست بسیار مهم است.

بر اساس تحقیقاتی که مهندس متخصصان پوست انجام داده اند پوست دهیدراته و کم آب به صورت بالقوه بیشتر از پوست سالم و استعداد بیماری های پوستی را دارد، و زودتر دچار اگزما پسوریازیس و دیگر بیماری های التهابی پوست می شود. و از این رو استفاده از ماسک آبرسان پوست مختلط علاوه بر جلوگیری از پیری پوست می تواند به کاهش بیماری پوستی نیز کمک کند.

ماسک آبرسان برای پوست مختلط می تواند به کاهش بیماری پوستی نیز کمک کند
استفاده از آبرسان مختلط پوست باعث میشود پوست شما دیر تر پیر شود

انواع ماسک آبرسان پوست مختلط

از جمله عوامل مهم دیگر که سبب از دست رفتن آب موجود بر پوست می شود، می توان به استفاده از مواد آرایش نامرغوب، یا به عدم پاک کردن صحیح آن اشاره کرد. به همین دلیل انتخاب و استفاده صحیح از محصولات آرایشی متناسب با پوست می‌تواند این مشکل را حل کند. بهتر است از ماسک های خانگی و طبیعی یا ماسک که مربوط به پوست خود استفاده کنید .در ادامه این مقاله از سایت رویا محسنی به معرفی سه ماسک آبرسان پوست مختلف می پردازیم.

1. ماسک آبرسان موز برای پوست مختلط

اولین ماسک آبرسان پوست مختلط ماسک موز، آواکادو یا هلو و یا زردالو می باشد. که هر کدام از این میوه ها به تنهایی می تواند به عنوان یک ماسک آبرسان پوست مختلط مورد استفاده قرار می گیرد.

یک موز رسیده یا نصف یک آواکادو رسیده یا یک هلوی رسیده یا 4 تا زردآلو رسیده را له کرده و با مقداری کمی روغن زیتون خالص مخلوط کنید. روغن زیتون یکی از مواد اصلی در تهیه ماسک های آبرسان می باشد که سبب حفظ آب برای پوست می‌شود.

مقاله پیشنهادی:  آموزش ساخت چند مدل ماسک روشن کننده صورت خانگی

البته نباید مقدار روغن استفاده شده در این ماسک زیاد باشد. زیرا باعث خواهد شد تا ماسک بر روی پوست شما لیز بخورد و به زمین بیفتد. ماسک را بعد از تهیه با نوک انگشت به آرامی روی صورت خود بمالید و کمی ماساژ دهید و بعد از این مرحله به مدت ۲۰ دقیقه ماسک را روی صورت خود نگه دارید و بعد از آنکه آن را با آب ولرم شسته اید چند بار آب سرد به صورت خود بپاشید.

ماسک موز آبرسان خوبی برای پوست های مختلط است
ماسک موز باعث درخشندگی پوست شما میشود

2. ماسک خیار برای پوست مختلط

برای پوست خشک ماسک خیار و ژله آلوئه ورا نیز یکی دیگر از ماسک های آبرسان قدرتمند می باشد. یک خیار متوسطه پوست گرفته و در بلندر ریخته و مخلوط کنید، سپس کمی ژل آلوئه به آن اضافه کنید و باز آن را مخلوط کنید تا زمانی که مواد به صورت کامل ترکیب شود.

بعد از آن ماسک آبرسان پوست مختلط را به آرامی روی پوست خود بمالید و اجازه دهید ماسک به مدت ۳۰ دقیقه روی پوست شما بماند در انتها ماسک را با آب ولرم بشویید و با یک حوله نرم و خود را خشک کنید.

ماسک خیار باعث طراوت پوست شما میشود و یکی از بهترین ماسک ها برای پوست مختلط به شمار میرود
ماسک خیار بهترین و قوی ترین ماسک آبرسان برای پوست مختلط است

3. ماسک روغن نارگیل برای مختلط

برای آبرسانی به پوست مختلط بسیار مفید میباشد. ماسک کره شیا یا ژله آلوورا و روغن نارگیل برای تهیه ماسک خانگی آبرسان پوست مختلط.

کافی است یک قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل و یک قاشق غذاخوری کره شیر را کاملاً با یکدیگر مخلوط کنید تا به صورت بمالید و آن را کمی ماساژ دهید و اجازه دهید به مدت ۲۰ دقیقه روی صورت شما بماند. بعد از گذشت این مدت به آرامی پوست خود را با آب ولرم شستشو دهید و در انتها چند بار آب سرد به صورت خود بپاشید.

بعد از خشک کردن پوست با حوله نرم بهتر است در این روش کمی مرطوب کننده نیز بر روی پوست خود بمالید تا روند بهبود پوست سریع تر و بهتر اتفاق بیفتد..

یکی از بهترین ماسک‌های لایه بردار صورت، ماسک نارگیل است که برای پوست های چرب و خشک مناسب است
روغن نارگیل یک آنتی باکتریال فوق العاده است

ماسک صورت برای پوست های مختلط یا معمولی

برای این نوع پوست ها می توانید از ماسکهای مختلف بسته به هدف خود استفاده کنید به عنوان مثال از ماسکهای روشن کننده برای شفافیت و از بین رفتن لکه پوستی از ماسک های مختلف برای کوچک کردن منافذ باز پوست و غیره…

ماسک صورت برای پوست های حساس

اگر پوست حساسی دارید می توانید از ماسک های حاوی آلوورا و جو دوسر استفاده کنید که خاصیت ضد التهابی خوبی دارند اصطلاحا به این گونه ماسک ها ماسک های آرام بخش و تسکین دهنده پوست نیز می گویند

مقاله پیشنهادی:  6 فایده ماساژ صورت با روغن زیتون

سخن آخر

ممنون که تا اینجای مقاله همراه ما بودید؛ در این مقاله به 3 نوع ماسک آبرسان برای پوست مختلط اشاره کرده ایم و روش تهیه آن را در خانه به شما توضیح دادیم؛ سعی ما بر این است تا در مقالات این سایت بروز ترین و کاربردی ترین آموزش ها را در اختیار شما قرار بدهیم.

دقت کنید که پوست صورت یکی از مهم ترین بخش های زیبایی ظاهری یک فرد است که باید به آن بهای زیادی داده شود. خوشحال می شویم تجربه خود را در محافظت از پوست خود را با ما و سایر مخاطبان سایت درمیان بگذارید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://royamohseni.com/?p=1700
اشتراک گذاری:
تیم تحریریه رویا محسنی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد 3 نوع ماسک آبرسان برای پوست مختلط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.