30 شهریور 1402
  30 شهریور 1402
0
0

اشتباهات رایج در استفاده از فرمژه که کمتر کسی به آن دقت می‌کند!

123 بازدید
نکات استفاده از فرمژه + آموزش
5/5 - (1 امتیاز)

همانطور که می‌دانید استفاده از فرمژه باعث می‌شود که چشمان زیباتری داشته باشید. ولی باید مراقبت‌هایی را انجام دهید تا سلامت چشم شما به خطر نیافتد. در ادامه این مقاله از مجله منتور بیوتی رویا محسنی همراه باشید تا شما را از ۵ اشتباه رایج در استفاده از فرمژه آگاه کنیم.

استفاده از فرمژه تنها برای آرایش چشمان شما نیست، بلکه می‌تواند، جای ریمل و مژه مصنوعی را نیز برای شما پر کند. افرادی هستند که تمایل دارند تا برای این کار، از چند روش به صورت همزمان استفاده کنند؛ عدم رعایت اصول استفاده از فرمژه، همراه با سایر روش های آرایش چشم و مژه، میتواند سلامت شما را به خطر بیاندازد؛ برای اینکه بتوانید به درستی از هر کدام از این روش ها استفاده کنید نکات خاصی را باید در نظر بگیرید که در ادامه، هر کدام را جداگانه بررسی می‌کنیم.

فرمژه و ریمل

در نظر داشته باشید، به هیچ وجه بعد از استفاده از ریمل از فرمژه استفاده نکنید. زیرا بعد از استفاده از ریمل، مژه‌های شما انعطاف پذیر می‌شود و استفاده از فرمژه احتمالا باعث کنده شدن آن‌ها و یا حتی شکستن مژه‌های شما می‌شود. بنابراین به شما توصیه می کنیم اگر می خواهید از ریمل استفاده کنید، بصورت همزمان از آن‌ها استفاده نکنید. ابتدا صورت خودتان را به خوبی بشویید تا اثرات ریمل بر روی چشمان شما پاک شود و بعد از خشک شدن به سراغ فرمژه بروید.

فرمژه و مژه مصنوعی بصورت همزمان

توجه داشته باشید که از فرمژه و مژه مصنوعی، بصورت همزمان استفاده نکنید! این کار ظاهری نامناسب در مژه‌های شما ایجاد خواهد کرد و ظاهر مژه‌های شما طبیعی نخواهد شد. اما اگر قصد دارید مژه‌هایتان را با فرمژه حالت دهید و در عین حال از مژه مصنوعی هم استفاده کنید، ابتدا از فرمژه استفاده کرده و بعد از مژه مصنوعی استفاده کنید.

به هیچ وجه ازهمزمان مژه مصنوعی و فرمژه را با استفاده نکنید
از فرمژه و مژه مصنوعی همزمان استفاده نکنید

تمیز نکردن فرمژه

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به آن توجه ویژه داشته باشید، تمیز کردن فرمژه بصورت منظم می‌باشد. به این علت که ممکن است سلول‌های مرده و عوامل بیماری زا بر روی آن وجود داشته باشند؛ این عوامل موجب می‌شود تا تاثیر نهایی آن از دست بدهد. همچنین امکان به خطر افتادن سلامت چشم شما وجود دارد.

  • تمیز کردن خوده فر مژه
  • تمیز کردن پد فرمژه
مقاله پیشنهادی:  آشنایی با 9 ماسک مو تخم مرغ + دستور تهیه

عدم استفاده صحیح

یکی از اشتباهات رایج، استفاده نادرست و نامتناسب با نوع مژه هر فرد است. فرمژه برای انواع مختلف مژه‌ها، تکنیک خاص خود را دارد. اگر به درستی از آن استفاده نکنید، احتمال بروز آسیب‌های جدی وجود دارد!

روش صحیح استفاده از فرمژه

دقت کنید که فرمژه نباید فشار زیادی به چشم‌های شما وارد کند. فرمژه را نزدیک ریشه مژه‌های خود ببرید و سپس با فشار ملایم و با زاویه حدود ۴۵ درجه، به گونه‌ای که فشار به قسمت میانی مژه‌ها وارد شود، نگه دارید و سپس رها کنید و مجددا این کار را به گونه‌ای که فشار بر نوک و انتهای مژه‌ها تاثیر گذار باشد، تکرار کنید.

شما باید تاثیر روش صحیح استفاده از فرمژه بدانید و آن را جدی بگیرید. زمانی که از فرمژه به درستی استفاده کنید فشار به طور تدریجی به مژه های شما انتقال داده میشود که همین مسئله از بروز فشار بیش از حد و ایجاد شکستگی در مژه ها جلوگیری خواهد کرد.

فرمژه نباید به مژه های شما فشار زیادی وارد شود.
روش صحیح استفاده از فرمژه

سوالات متداول کاربران در استفاده از فرمژه

آیا استفاده از فرمژه ضرر دارد؟

بدیهی است استفاده بیش از حد و روزانه از این ابزار به مژه‌های‌تان آسیب بزند و بعضا باعث ریزش آن‌ها شود. البته با یادگیری طرز صحیح استفاده از آن، می‌توانید مژه‌های‌تان را از آسیب‌های احتمالی آن ایمن کنید.

فرمژهچه کاری انجام می‌دهد؟

فرمژه یک ابزار زیبایی است که می‌تواند مژه‌های شما را لیفت و فر کند. این وسیله بیشتر روی مژه فوقانی استفاده شده و باعث بزرگ شدن چشم و خوش حالت شدن مژه‌ها می‌شود.

سخن آخر

فرمژه با فرم‌دهی مناسب مژه های شما را زیباتر میکند. اما این حالت زمانی بدون مشکل امکان پذیر است که شما یک وسیله با کیفیت تهیه کرده باشید و به شکل استاندارد و درست از آن استفاده کنید. قبل از هر کاری 4 اشتباه رایج در استفاده از فرمژه را مطالعه کرده و سعی کنید شما جزوه این افراد نباشید تا بهترین بازدهی را بگیرید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://royamohseni.com/?p=2451
اشتراک گذاری:
تیم تحریریه رویا محسنی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد اشتباهات رایج در استفاده از فرمژه که کمتر کسی به آن دقت می‌کند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.